ENGELLERİ TAŞKÖPRÜ’DE YÜZME İLE AŞIYORUZ

ENGELLİ SPORCULARIMIZA YÖNELİK YÜZME ÇALIŞMALARI TAŞKÖPRÜ İLÇEMİZDE DEVAM EDİYOR!..

9 ŞUBAT 2018 / Fatih Başören
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Engelli sporcularımıza yönelik yapılan yüzme çalışmaları Taşköprü ilçemizde devam ediyor.

Taşköprü Kapalı Yüzme Havuzumuzda antrenör Mukadder Mustafa Cin eşliğinde bir birinden değerli 13 engelli çocuğumuz yüzme çalışmalarını keyifle sürdürüyor.

2 yıldır yapılan antrenmanlar sonucunda bir hayli mesafe kateden sporcularımız ise bir birinden farklı özelliklere sahip.

Bu sporcularımızdan 24 yaşındaki Onur Kırıkçı yapmış olduğu gayretli antrenmanların ardından 1500 metreyi çok rahat bir şekilde yüzebiliyor.

22 yaşındaki Eren Gökçe’nin çalışmalar öncesinde bacaklarından bir çok ameliyat geçirdiği ve ilk çalışmalara başladığında yürümede son derece güçlük çektiği belirtiliyor. Şu an 1000 metre yüzebilen Gökçe, artık yüzme sayesinde çok rahat bir şekilde yürüyebiliyor.

Down Sendromlu kardeşimiz Sedanur Demir suya girmede ilk başlarda güçlük çekse de şu an gayet iyi bir şekilde yüzebiliyor ve havuzda vakit geçirmekten son derece mutlu.

Cerabral Palsi rahatsızlığı olan Özlem Buse Şahin başarısı ve azmi ile en çok dikkat çeken öğrencilerimiz arasında bulunuyor. Özlem Buse, bu rahatsızlığı ile Türkiye’de kayıtlı ilk yüzücü olarak yer alıyor. Şu an suda antrenörünün tüm istediklerini yapabilen Şahin, antrenmanlarda neşeli tavırlar sergiliyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürümüz Adem Keloğlu’nun da izlediği son antrenmanda antrenör Mustafa Cin konu ile ilgili Şube Müdürümüze bilgiler verdi.

Taşköprü ilçemizin böyle güzel bir tesise sahip olmasının kendileri açısından çok önemli olduğuna değinen Cin, çocuklarımızın tesisimizin her imkanından kolaylıkla yararlanabildiğine değindi.

Durumu müsait olan çocuklarımızı kaynaştırma yöntemi ile diğer sporcularımız ile çalıştırabildiğini belirten antrenör Mustafa Cin, çalışmalarda 7 ayda katedeceği mesafeyi bu sayede 2 ayda gerçekleştirdiğini söyledi.

Gelecekte engelli çocuklarımız açısından çok daha iyi yerlere geleceklerini vurgulayan antrenör Mukadder Mustafa Cin, kendilerine sağlanan bu imkanlardan ötürü Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdoğan Akbıyık’a ve emeği olan herkese teşekkür ettiklerini belirtti.