İLK OKULUM İLK SPORUM PROJE TARAMALARI DEVREKANİ’DE YAPILDI

İLK OKULUM İLK SPORUM PROJEMİZİN İLÇE AYAĞININ İKİNCİ DURAĞI DEVREKANİ OLDU!..

13 ŞUBAT 2018 / Fatih Başören

İlk Okulum İlk Sporum projemizin ilçe taramaları tüm hızıyla devam ediyor.

İlçe taramalarının ilk uygulaması Taşköprü ilçemizdeki ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerinin ölçümlerinin tamamlanmasının ardından Devrekani ilçemizde de taramalar yapıldı.

Halime Celal Budak İlkokulu’ndan 110, Yunus Emre İlkokulu’ndan 122 ve Şenlik Mustafa Kaya Yatılı Bölge Okulu’ndan 23 olmak üzere toplam 255 öğrencimizin taramaları yapıldı ve sisteme kaydedildi.

“İlk Okulum İlk Sporum” projemizde öğrencilerimiz Dikey Sıçrama, Sağlık Topu Fırlatma, Durarak Uzun Atlama, Esneklik, Sırt Bacak Kuvveti, Sol El Kavrama Kuvveti, Sağ El Kavrama Kuvveti, 20 metre Sürat Koşusu, El Genişliği ve El Uzunluğu, Kulaç Uzunluğu, Kilo ve boy testleri taramalarına girerek ölçümlerini yaptırdı.

İl Müdürlüğü ve Özel İdare Servis araçları ile okullarından alınan çocuklarımız uygulamaların ardından tekrar okullarına teslim edildi.

Devrekani Kaymakamımız Ahmed Çelik ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdoğan Akbıyık, taramaların yapıldığı Devrekani Spor Salonumuzu ziyaret ederek çocuklarımızla bir araya geldi.

İl Müdürümüz Erdoğan Akbıyık’tan proje hakkında bilgiler alan Devrekani Kaymakamımız Ahmed Çelik tek tek parkurları gezerek öğrencilerimize eşlik etti.

“İlk Okulum İlk Sporum” projemiz 13 Ocak Salı günü Seydiler ve Küre, 14 Ocak Çarşamba günü ise Daday ilçemizdeki öğrencilerimizle buluşacak.