15 TEMMUZ ANMA HAFTASI BAŞLIYOR

15 TEMMUZ ANMA HAFTASI’NDA 11 – 16 TEMMUZ TARİHLERİNDE İLİMİZDE ULUSAL VE YEREL BAZDA SPOR ETKİNLİKLERİ YAPILACAK!..

10 TEMMUZ 2018 / Fatih Başören

15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek bu şuurun canlı tutulması amacıyla tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de 15 Temmuz Anma Programı düzenlenecek.

Kastamonu Valiliğimiz koordinesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzce gerçekleştirilecek ve 11 – 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek programımızda ilimizde ulusal ve yerel bazda spor etkinlikleri yapılacak.

11 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00’da Hüsnü Tandoğan Spor Salonu’nda yapılacak cimnastik gösterileri ile başlayacak olan programımız 15 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00’da Hasan Doğan Spor Tesisleri’nde düzenlenecek Hasan Doğan U14 Futbol Karşılaşması ile sona erecek.

İlimizin ulusal bazda bu yıl ikincisine ev sahipliği yapacağı 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Yarışması’nda Kastamonumuz, Türkiye’nin dört bir yanından profesyonel kulüplerin forması altında sporcuları konuk edecek.

15 Temmuz Pazar günü İlk yarış saat 9.00’da başlayacak ve Gençler – Büyük Bayanlar ile Master Erkekler ilimizin en büyük yatırımlarının başında yer alan ve ülkemizde 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün simgelerinden birisi haline gelen Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nden 50 km’lik bir parkurda Cumhuriyet Meydanı’na kadar yarışacak.

Yarışların son parkuru ise 100 km’lik bir parkurda gerçekleşecek ve Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayıp yine Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’nden dönüşü yapılarak tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak.

Yarışlar sonunda Cumhuriyet Meydanı’nda ödül töreni düzenlenecek.

PROGRAM

11 Temmuz 2018 Çarşamba

18.00 Cimnastik Gösterileri / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

18.30 Taekwondo Gösterileri ve Müsabakaları / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

20.00 Veteran Basketbol Müsabakaları / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

12 Temmuz 2018 Perşembe

15.00 15 Temmuz Slayt Gösterimi / Gençlik Merkezi

18.00 Veteran Masa Tenisi Müsabakaları / Atatürk Spor Salonu

18.00 U11 Futbol Müsabakası / Hasan Doğan Spor Tesisleri

13 Temmuz 2018 Cuma

10.00 Badminton Turnuvası / İsmail Dikmenli Spor Tesisleri

16.00 Özel Sporcular Atletizm Yarışmaları / Gazi Stadı

18.00 Kick-Boks Turnuvası / Gazi Stadı

19.00 Yüzme Yarışları / Halime Çavuş Kapalı Yüzme Havuzu

14 Temmuz 2018 Cumartesi

17.00 U14 ASKF Futbol Turnuvası / Hasan Doğan Spor Tesisleri

19.00 Karate Müsabakaları / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

21.00 Veteran Futbol Müsabakası / Hasan Doğan Spor Tesisleri

15 Temmuz 2018 Pazar

09.00 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Yarışması

          (Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli - Cumhuriyet Meydanı)

          Yarışlar sonunda Cumhuriyet Meydanında Ödül Töreni Yapılacak

15.00 Hasan Doğan U14 Futbol Maçı / Hasan Doğan Spor Tesisleri