KASTAMONU’DA GRAN FONDO HEYECANI

29 TEMMUZ PAZAR GÜNÜ İLİMİZ GRAN FONDO HEYECANINA TANIK OLDU!..

30 TEMMUZ 2018 / Fatih Başören

Kastamonu Valiliğimiz, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı ve Kastamonu Amorium Bisiklet Spor Kulübü katkıları ile gerçekleştirilen Ilgaz Gran Fondo Bisiklet Yarışları ilimizde düzenlendi.

29 Temmuz Pazar günü düzenlenen yarışlar toplam 114 sporcunun katılımı ile 19 – 29, 30 – 39 – 40 – 49, 50+ yaş erkek ve bayanlar kategorilerinde düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’ndan startı verilen yarışlar 86 ve 96 km’lik iki etap halinde düzenlenirken, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli güzergahında gerçekleşen mücadeleler ilimizin doğal güzellikleri eşliğinde renkli ve heyecanlı anlara sahne oldu.

İlimizden yarışlara katılan Kastamonu Topraksu Spor Kulübü’nden Murat Kuntay Açan 40 – 49 erkeklerde birinci olurken, aynı kategoride Hüseyin Vardal ikinci, 50+ erkeklerde ise Murat İşçimen ve Pierre Bastın üçüncü oldu.

Yapılan her iki yarış sonunda Cumhuriyet Meydanı’ndaki ödül töreninde derece elde eden sporcular ödüllerini Vali Yardımcımız Ünal Kılıçarslan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdoğan Akbıyık, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Özcan Güler, Kastamonu Bisiklet İl Temsilcisi Özden Karagülleoğlu, federasyon yetkilileri ve hakemler tarafından verildi.

DERECELER

KISA PARKUR 86 KM

19 – 29 ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

KULÜBÜ

1

Duran AKBAŞ

AFIDER

2

Alper KÖROĞLU

Trakya Bisiklet Spor Kulübü

3

Cem Fidan

9 Eylül Cycling Team

30 – 39 ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

KULÜBÜ

1

Mustafa ŞİRİN

Alanya Doğa Sporları Kulübü

2

Okan TÜRK

Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü

3

Yunus YETKİN

Aytemiz Alanyaspor

40 – 49 ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

KULÜBÜ

1

Murat Kuntay AÇAN

Kastamonu Topraksu

2

Hüseyin VARDAL

Kastamonu Topraksu

3

Zafer Alpakurt PALA

Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü

50+ ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

KULÜBÜ

1

İsmail İLTİR

Nashira Cycling Team

2

Mustafa TAŞYILDIZ

Ferdi

3

Murat İŞÇIMEN

Kastamonu Topraksu

 

KADINLAR KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

KULÜBÜ

1

Rafiye BAŞAT

İzgem Spor Kulübü

2

Özge ŞEÇKİN

Peloton İstanbul Bisiklet ve SK

3

Çiğdem DALGIÇ

Ferdi

UZUN PARKUR 96 KM

19 – 29 ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

1

Sefa TOROS

2

İsmail ÇAVUŞOĞLU

3

Egemen MERCANLIOĞLU

30 – 39 ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

1

Gökhan UZUNTAŞ

2

Mehmet Can BALCI

3

Serhat YILMAZ

40 – 49 ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

1

Turgay GERMEN

2

Murat ENÇ

3

Haşim KÖKSAL

50+ ERKEKLER KLASMANI

DERECE

ADI SOYADI

1

Zafer YALIN

2

Ali Rıza FIRINCI

3

Pierre BASTIN