Dünya Taekwondo Federasyonu (WT) tarafından düzenlenen Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası 7-10 Ağustos 2019 tarihleri arasında Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te yapıldı.

Şampiyonaya Kastamonu'dan katılarak milli takım ile birlikte Ülkemizi temsil eden taekwondocu Zehra Begüm Kavukcuoğlu, Dünya Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasının son gününde kızlar +59 kiloda altın madalya kazandı.

60 ülkeden 549 sporcunun katıldığı şampiyonada Zehra Begüm Kavukcuoğlu, sırasıyla Azeri, İranlı ve Tayvanlı rakiplerini yenerek finale yükseldi.

Finalde Belarus’dan Daniela Miliuschankava’yı 23-0 sayı farkla mağlup eden milli taekwondocumuz Dünya Şampiyonu oldu.

Türkiye, şampiyonayı 1’i altın ve 3’ü bronz olmak üzere 4 madalyayla tamamladı. Takım sıralamasında kızlarda Dünya 4’ncüsü oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcumuz Zehra Begüm Kavukçuoğlu ve antrenörü Numan Haçat'ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

GENÇLİK VE SPOR BAKAN YARDIMCIMIZ HAMZA YERLİKAYA, SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRÜMÜZ MEHMET BAYKAN’DAN TEBRİK

Dünya Şampiyonu olarak bizleri gururlandıran başarılı sporcumuz Zehra Begüm Kavukcuoğlu’nu Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Hamza Yerlikaya ve Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz  Mehmet Baykan Twitter’dan tebrik etti.