AMATÖR SPOR HAFTASINI KUTLUYORUZ

AMATÖR SPOR HAFTASI İLİMİZDE 9 – 15 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK!..

13 EKİM 2017 / Fatih Başören

Bu yıl 9 - 15 Ekim tarihleri arasında beşincisi gerçekleştirilecek olan Amatör Spor Haftası etkinlikleri programı netlik kazandı.

"Amatör spor Haftası" etkinlikleri Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun koordinesinde yapılacak.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüz ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun ortaklaşa olarak vatandaşlarda düzenli fiziksel aktivite oluşturulmasını özendirmek amacıyla düzenlenen ve ülke genelinde 9 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak ’Amatör Spor Haftası’ ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Amatör Spor Haftası’nda düzenlenecek olan faaliyetlerle farkındalık oluşturularak, halkımıza düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerin, bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcuların halka tanıtılması sağlanacak.

İl Tertip Komitesinin hazırlamış olduğu programa göre;

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI

(09 -15 EKİM 2017) 

09 EKİM 2017 PAZARTESİ

                               AÇILIŞ PROGRAMI

16.30  Kışla Parkından Cumhuriyet Meydanına Kortej Yürüyüşü

            Çelenk Sunma

17.00   Programın Okunması

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

            Günün Anlam ve Önemini Anlatan Konuşmalar

            Halk Oyunları Gösterileri

NOT:  Havanın yağışlı olması durumunda açılış törenleri Atatürk Spor Salonunda yapılacaktır.

18.00   Veteranlar Voleybol Müsabakası                  Hüsnü Tandoğan Spor Salonu 

10 EKİM 2017 SALI

18.00   U11 –U12 Basketbol Müsabakası                 Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

19.00   Yıldız –Genç Basketbol Müsabakaları          Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

21.00   Veteranlar Basketbol Müsabakaları               Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

11 EKİM 2017 ÇARŞAMBA

16.00  Yıldız Kızlar Hentbol Müsabakaları              Atatürk Spor Salonu

16.00  Küçükler –Yıldızlar Atletizm Müsabakası    Gazi Stadyumu

           Gençler Atletizm Müsabakaları                      Gazi Stadyumu

18.00  Veteranlar Masa Tenisi Müsabakaları Atatürk Spor Salonu

12 EKİM 2017 PERŞEMBE

11.00 Doğa Gezisi-Trekking                                     Pınarbaşı

16.00 Yıldızlar Badminton Müsabakaları                 İsmail Dikmenli Tesisi

    13 EKİM 2017 CUMA

11.00 Doğa Gezisi-Trekking                                     Pınarbaşı

14.00 Küçük-Yıldız-Veteranlar                                Hasan Doğan Tesisi

14.00  Halk Eğitim Merkezi Salonunda 2016-2017 Amatör ve Okul Spor Faaliyetlerinin Değerlendirilmesi.

17.00  Amatör Spor Kulüpleri’ne Malzeme Dağıtımı Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

 

14 EKİM 2017 CUMARTESİ

10.00  Küçük-Yıldız Yüzme Müsabakaları                             Halime Çavuş Yüzme Havuzu

14.00  Büyük Bayan-Erkek-Masterler Bisiklet Turnuvası      Azdavay

NOT:Hafta Müsabakalarında sporculara katılım belgeleri ve madalyaları verilecektir. 

15 EKİM 2017 PAZAR

12.00   KAPANIŞ TÖRENİ            ATATÜRK SPOR SALONU

Spor Gösterileri (Eskrim-Taekwon-do-Kıck-Boks-Güreş-Cimnastik-Karate)

2016-2017 sezonu Türkiye Şampiyonası ve Ulusal Müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza, ‘’Sporun Enleri’’ Milli Takım ve Uluslararası Müsabakalarda dereceye giren takım ve sporculara plaket ve belgelerin verilmesi ve banket.