Gençlik ve Spor Bakanlığımız Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı ilimizdeki yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz için 2023-2024 öğretim döneminde açmış olduğumuz kurslarda elde edilen ürünler ve çalışmalar ‘Öğrencinin El Emeği’ adlı sergide sergilendi.

Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışı Vali Yardımcımız Çetin Kılınç’ın da katılımıyla gerçekleşti. Açılışa Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, hizmet müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, yurt müdürlerimiz de katıldı.

Vali Yardımcımız Çetin Kılınç, öğrencilerimizin yıl boyunca boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek ortaya çıkardığı çalışmaları yakından inceledi. Kurs öğreticilerimizden çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alan Vali Yardımcımız Çetin Kılınç, “Çok güzel ve başarılı çalışmalar ortaya çıkmış. Gençlerimizin kendilerini geliştirmek ve bir şeyler üretmek adına ortaya koyduğu bu çalışmalar görülmeye değer. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak da “Yurtlarımızda kalan öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirmek resim, yağlıboya, filografi, geri dönüşüm gibi bir çok alanda çok güzel kurslar açıyoruz. Yurtlarımız öğrencilerimizin birer evi. Gençlerimizi hayata hazırlamak ve boş zamanları değerlendirmek adına çok güzel faaliyetler düzenliyoruz. El sanatları alanında öğrencilerimiz için açtığımız bu kurslarımıza geniş bir katılım oluyor. Toplamda 350 faaliyetimize 13 bin öğrencimiz katılım gösterdi. Kurslarımıza katılan öğrencilerimize, kurs öğreticilerimize, yurt yönetimlerimize ve yurt personellerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kastamonu Valilik binasının yanında yer alan Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki sergi 6 Haziran tarihine kadar ziyarete açık olacak.