Milli mücadele döneminde İnebolu’ya gelen silah ve cephanenin Anadolu’ya sevk edildiği 95 kilometrelik İnebolu-Kastamonu güzergahında düzenlenen Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’nde 3. gün etabı başladı. 

İlk olarak İnebolu Çuha Doruğu mevkiinde kamp yapan yürüyüşçüler dün de önce Küre ilçemize ardından da geceyi geçirdikleri Ecevit Hanı kamp alanına ulaştı.

Yürüyüşçüleri Küre ilçe girişinde Küre Kaymakamı Zübeyde Aslan ve Küre Belediye Başkanı Salih Turan karşıladı.

Türk bayrakları ve alkışlar eşliğinde Küre’ye giriş yapan yürüyüşçülere Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Halkoyunları ekibi tarafından halkoyunları gösterisi sunuldu. İlçe merkezinde İstiklal Yolu resim sergisini de gezen yürüyüşçüler daha sonra geceyi geçirecekleri Küre Ecevit Hanı kamp alanına ulaştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcımız Ertan Göv de Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak ile birlikte kamp alanında yürüyüşe katılanlarla yakından ilgilendi ve sohbet etti.

Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’nün bugün gerçekleştirilen 3. Gün etabında ise yürüyüşçüler Küre Ecevit Hanı’ndan sabah saatlerinde yola çıktı ve önce Seydiler ilçe merkezine ardından da kamp noktası olan Halkacılar’a ulaşmayı planlıyor.