İlimiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2023 Osman Bayrakdar Sezonu Anadolu Yıldızlar Ligi Kadınlar Ragbi Türkiye Birinciliği başladı.

1 – 5 Haziran tarihlerinde Taşköprü Stadı’nda oynanacak ve 14 ilden 18 takımın mücadele edeceği Türkiye Birinciliği öncesi açılış seremonisi düzenlendi.

Düzenlenen seremoniye Kastamonu Valimiz Avni Çakır, Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Reşat Asrak, Analig Şube Müdürümüz Veli Serkan Kömür, Spor Şube Müdürümüz Dr. Engin Kaya, Taşköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Mehmet Korkmaz, takımların sporcu ve temsilcileri ile sporseverler katıldı.

Saygı Duruşu ve Okunan İstiklal Marşımızın ardından Kastamonu Valimiz Avni Çakır, ilimizde bu denli önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan son derece mutluluk duyduklarını dile getirerek tüm takımlara başarılar diledi.

Kastamonu’nun da aralarında bulunduğu Türkiye Birinciliği’nde ilk karşılaşmalar oynanırken, turnuva Pazar günü gerçekleştirilecek olan final müsabakalarının ardından sona erecek.