2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Badminton Yıldızlar İl Birinciliği müsabakaları Hasan Doğan Spor Kompleksi Badminton Salonu’nda düzenlendi.

Erkeklerde 4 takımın, kızlarda ise iki grupta toplam 6 takımın mücadele ettiği badminton müsabakaları düzenlendiği iki gün boyunca büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Heyecanlı geçen karşılaşmalar sonunda erkeklerde Tosya Sakarya Ortaokulu il birincisi olurken, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ikinci, Şehit Şerife Bacı Ortaokulu üçüncü, Kuzeykent Ortaokulu ise dördüncü oldu.

Kızlarda ise Kuzeykent Ortaokulu il birincisi olurken, Tosya Sakarya Ortaokulu ikinci, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu üçüncü, Cide Şehit Ayşe Aykaç Ortaokulu dördüncü oldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren okullara kupası, sporculara da madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Muhsine Aydın, Hasan Doğan Spor Kompleksi Tesis Amiri Tufan Purtul, Okul Sporları Milli Eğitim Koordinatörü Emrah Dirlik, okulların beden eğitimi öğretmenleri ve badminton antrenörleri tarafından verildi.